SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

Sarıkamış Harekatı’nın 104. Yılı dolayısıyla Topuk Yaylası’nda anma yürüyüşü düzenlendi. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay başta olmak üzere çok sayıda vatandaş kar altında Türk bayrakları ile yürüdü.

104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak, şehit düşen binlerce Mehmetçik tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de anıldı.   Düzce'de Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı dolayısıyla kar yağışı altında anma yürüyüşü yapıldı. Topuk Yaylası'nda gerçekleştirilen anma programına Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, kurum müdürleri ve genci yaşlısı onlarca vatandaş katıldı.

'Gençlik şühedanın izinde' yazılı pankart eşliğinde yürüyüşe geçen kalabalık, yayladaki göletin etrafında ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü. Yüksek kesimde bulunan yaylada adeta dondurucu soğukta yürüyerek kahraman Türk askerini anan protokol üyeleri ve vatandaşlar, yürüyüşün sonunda şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu.

Oluşturulma Tarihi : 7.1.2019